Hakkımda

Merhaba dünya. Teknoloji ile geçen tam tamına 12 yıl diyelim. Almış olduğum chip dergisinin ekinde verilmiş olan, ücretsiz web sitesi nasıl yapılır adlı kitap ile web tasarım ile tanışmış ve bir kaç yıl amatörce websiteler yaptıktan sonra profesyonel olarak web tasarım dünyasına giren birisiyim. Yaklaşık 13 yıl boyunca hiç bir bilgisayar eğitimi almadan tamamen merak ve zevk ile kodlama öğrenen biriyim. Ancak eğitim yönünden bu alanda herhangi bir adım atamadım bunun sebebi lisede seçmiş olduğum yanlış bölüm ve sonucunda gelen yanlış üniversite oldu. Ancak ben hangi bölümü okursam okuyayım her zaman teknoloji ve kodlama merakım beni sürekli bu alana çekti. Bu sebeple bir kaç kurumsal teknoloji firmalarında çalıştım. 

Turhost Hosting

Web tasarıma ilk başladığım yıllarda öncelikle her amatör kullanıcı gibi kendime, aileme, sınıfıma ve çevremdeki insanlara website açarak başladım. Mesela google blogger, azbuz tarzı sitelerde website yapmak çok hoşuma gidiyordu 🙂 Sonra bunların sınırlı olduğunu ve kodlama yapmadan daha fazla eklemeler yapamayacağımı anladım ve ücretsiz hosting hesapları üzerinden web siteler hazırlamaya başladım. Bu vesile ile html öğredim. Html öğrendikten sonra adobe’nin çeşitli yazılımlarını öğrenerek site yapmaya devam ettim. Hareketli olduğu için flash ile yapılan siteleri daha çok seviyordum. Uzun yıllar boyunca php css html javascript dilleri ile çalışmalar yaptım ve bu dilleri tabiri caizse yapa boza öğrendim. Bir insan eğitim almadan ve sadece merak ile neler başarabilirmiş ben yaşayarak öğredim. Web tasarım ve kodlama bu alanda işini severek yapan insanlar gibi benimde yaparken zevk aldığım yaptıktan sonra birileri tarafından beğenildiğinde mutlu olduğum bir alan oldu. Asıl mesleğim bu değil ancak web tasarım ve kodlama benim hayatımın bir parçası.

Öğrendiğim html, css, php, javascript, c# dilleri ile hala websiteler yapıyor ve geliştiriyorum. Sizde yaptığım websitelerimi incelemek isterseniz Referanslarım’a tıklayarak yapmış olduğum websiteleri inceleyebilirsiniz. Web tasarım yaparken kullandığım araçlar şöyle ; Apple Macbook Pro (2018),Apple Magic Mouse, Apple Magic Keyboard, Samsung Ekran. Bilirsiniz ki kodlama yapan insanlar için apple vazgeçilmez bir araçtır. 

Kısaca hayatımdan, bildiklerimden ve yaptıklarımdan bahsettikten sonra bu websiteyi açarken düşündüğüm şey kişisel ve düzenli olarak paylaşım yapabileceğim kendime ait bir alan oluşturmaktı. Ancak bir söz vardır ve gerçekten doğrudur Terzi Kendi Söküğünü Dikemez derler gerçektende doğru bir söz. Bir çok insana web site yaparken kendi websiteme zaman ayıramıyorum :). Ancak umarım kendime oluşturduğum bu web sitesi ile ziyaret edenlere ve bana faydalı bir site olur.